Zapobieganie płaskostopiu

Carrie
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 21, 2020 7:40 am

Zapobieganie płaskostopiu

Post autor: Carrie »

W czym powinna chodzić córka, aby skutecznie zapobiegac płaskostopiu?

Jessa
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 21, 2020 9:42 am

Re: Zapobieganie płaskostopiu

Post autor: Jessa »

Powinna chodzić boso, najlepiej bez skarpetek, kapcie sprzyjają płaskostopiu, a nie bose stopy. Do wychodzenia na dwór powinna mieć dobrze dobrane buty (nie za duże, nie za małe), bez żadnych poduszek wewnątrz buta,z giętką podeszwą. Jeśli boisz się płaskostopia, to rób ścieżki sensoryczne.
e-butydladzieci/pl/blog/plaskostopie-u-dzieci

Na stronie są opisane objawy oraz informacje o tym, jakie cwiczenia wprowadzić.

Mona
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:37 pm

Re: Zapobieganie płaskostopiu

Post autor: Mona »

Buty dla dzieci muszą być przede wszystkim wygodne, dlatego najlepiej kupić je od sprawdzonego producenta i nawet zapłacić nieco więcej, żeby dziecko miało wygodne buty. Ja ze swojej strony mogę polecić sklep panpablo/pl/pol_m_Dziecko_Buty_Dziewczece-1607.html . Zamówiłam tam buty swojej córce i wiem, że w razie potrzeby wrócę do nich i zamówię kolejną parę.

olga83
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:37 pm

Re: Zapobieganie płaskostopiu

Post autor: olga83 »

Żeby dziecko nie miało płaskostopia, trzeba wybierać odpowiednie obuwie. Przy nauce chodzenia przydadzą się też kaski do nauki chodzenia. Na Tulisie/pl znajdziecie wiele takich artykułów. Sklep jest chętnie wybierany przez rodziców, bo ma duży wybór, a ceny są w porządku. Dodatkowym plusem jest to, że przekazują 1% z każdej transakcji na cele charytatywne na rzecz biednych dzieci.

ulka70
Posty: 109
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:59 pm

Re: Zapobieganie płaskostopiu

Post autor: ulka70 »

Zgadzam się z Tobą Mona. Często rodzice stawiają wygląd nad komfort. I kupują buciki, które są owszem ładne, ale mało wygodne dla dziecka. Moim zdaniem najlepiej jest stawiać w przypadku dzieci na obuwie sportowe. Takie jak tu pantofelek24/pl/pol_m_Obuwie-dzieciece_Buty-chlopiece-914.html buty sportowe chłopięce czy takie w wersji dziewczęcej, będą najwygodniejsze dla malucha, który jest cały dzień aktywny.

ODPOWIEDZ