Problemy z kolanem

Awatar użytkownika
Fapet56
Posty: 85
Rejestracja: wt sie 13, 2019 5:09 am

Problemy z kolanem

Post autor: Fapet56 »

Cześć! Tak jak w temacie... Od jakiegoś czasu mam problem z kolanem. Niestety wpływa to na moje codzienne aktywności, dlatego chciałbym coś z tym zrobić. Sporo dobrego od znajomego słyszałem o wszczepianiu endoprotezy stawu. Polecił mi to centrum medyczne https://semperfortis.pl/poradnie/ortope ... olanowego/ . Co o nim sądzicie?
Jeszcze nie czas zapalić światło.

pamira
Posty: 204
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:34 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: pamira »

Oj, no to może warto wybrać się do lekarza? On wtedy może przepisze leki refundowane na nfz, jakie znajdziesz tutaj dlapacjenta/pl/produkty-refundowane-nfz.html i problem minie. Naprawdę nie warto tego przeciągać, bo potem może się okazać, że będzie za późno. A jednak zdrowie jest najważniejsze.

stokrotka
Posty: 57
Rejestracja: czw sty 30, 2020 11:08 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: stokrotka »

Problemy z kolanem to nie przelewki ważne by było sprawne. Jakiś czas temu sama miałam problemy i wybrałam się do lekarza który skierował mnie do fizjoterapeuty który pokazywał mi wiele ćwiczeń niektóre z nich były na marbo-sport/pl/pol_m_Sprzet-fitness_Drabinki-gimnastyczne-1670.html by wzmocnić mi kolano. Za bronował mi że jeżeli mam możliwość zakupienia sobie właśnie takiej drabinki która nie tylko pomoże mi wzmocnić kolano ale i inne partie ciała i rzeczywiście tak jest odkąd regularnie na niej ćwiczę moje problemy z kolanem się skończyły.

invencja
Posty: 193
Rejestracja: pt lut 21, 2020 11:20 am

Re: Problemy z kolanem

Post autor: invencja »

Niestety problemy z kolanem mogą skutecznie utrudnić poruszanie się. W przypadku bólu czy problemu ze zginaniem nie ma na co czekać tylko trzeba udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. W różnych urazach stawów dobrze sprawdzają się zabiegi takie jak magnetoterapia. Wykonuje się je przy użyciu takich urządzeń jak bardomed/pl/20-aparaty-do-magnetoterapii . Magnetoterapia wspomaga leczenie i łagodzi dolegliwości bólowe.

akacja56
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 19, 2020 4:48 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: akacja56 »

Wszystko zależy skąd jesteś, ale w Warszawie wiele specjalizacji jest w tym kierunku. Ostatnio taki dobry ortopeda warszawa widziałam w centrum medycznym i może warto tam zajrzeć. Nie ukrywajmy, że kolano musi być sprawne, aby funkcjonować i pracować w wielu przypadkach, a więc może warto czasem jechać dalej do specjalisty.

szturm
Posty: 66
Rejestracja: czw lip 30, 2020 2:26 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: szturm »

Problemy z kolanem mogą być różnego rodzaju. Bo jednak każdy z nas ma inny organizm i zupełnie inaczej objawiają się nam te same przypadłości. A mi w dodatku wykazało na badaniach, że mam takie małe guzki w środku kolana. Szukając bliższych informacji na ten temat trafiłam na taką stronę lekarzebezkolejki/pl/blog/sarkoidoza-przyczyny-i-objawy-jak-leczyc-sarkoidoze/w-1178 z której dowiedziałam się, że może to być saroidoza. Wiecie coś na ten temat?

tamara
Posty: 160
Rejestracja: wt sty 28, 2020 1:03 am

Re: Problemy z kolanem

Post autor: tamara »

Uważam, że w takiej sytuacji należy uda się do lekarza. Doraźnie, w przypadku bólu warto stosować Olfen Żel
.Tutaj apteka-familia/pl/olfen-zel-100-g.html sobie zerknijcie i poczytajcie sobie na temat działania tego żelu. Myślę, że warto mieć go zawsze pod ręką. Może przydać się nie tylko w przypadku bólu kolana.

lola89
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 15, 2020 1:51 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: lola89 »

Zdecydowanie warto zgłosić się do Centrum Medycznego Gamma w stolicy, bo tam traficie pod opiekę lekarza specjalizującego się w danej sferze ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Także będziecie mieć pewność, że ocena waszego urazu będzie rzetelna i pewna. Tam możesz liczyć też na skuteczne leczenie, nawet operacyjne.

Rafik506
Posty: 45
Rejestracja: sob lis 14, 2020 11:22 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: Rafik506 »

W takiej sytuacji warto udać się do ortopedy. Jest to niezwykle ważne, aby szybko pozbyć się problemu. Nie należy bagatelizować takiego problemu. Pomyślcie o tym koniecznie. Tutaj mediccentre/pl/specjalisci/ortopeda mają dobrych specjalistów. Takie bóle pojawiają się w wielu różnych sytuacjach, więc trzeba się dobrze zdiagnozować.

Erso
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 7:13 pm

Re: Problemy z kolanem

Post autor: Erso »

W rehabilitacji kolan i bioder bardzo dobrze sprawdza się osocze bogatopłytkowe medicalaser/pl/osocze-bogatoplytkowe-leczenie-kolana/ Osocze bogatopłytkowe to jeden ze składników naszej krwi, głownie odpowiedzialny za proces gojenia i regeneracji. Rekonstrukcja więzadeł i łękotek podczas zabiegów artroskopii kolana, a odbudowa powierzchni stawowych poprzez przeszczep komórek macierzystych z osoczem bogatopłytkowym do stawu kolanowego zamiast wszczepienia endoprotez kolana. Jest to bardzo skuteczna metoda, jednak pod pewnymi względami, dlatego należy to skonsultować z lekarzami.

ODPOWIEDZ