Ogródek

Golisz22
Posty: 71
Rejestracja: czw lut 13, 2020 9:57 am

Ogródek

Post autor: Golisz22 »

Wiosna wreszcie ruszyła, więc na mojej kwiatowej grządce powschodziły kwiatki, które wysiałam jeszcze w kwietniu. Z dużą satysfakcją zauważyłam, że prawie wszystkie nasiona, które kupiłam w sklepie Legutko wzeszły bardzo ładnie. Rośliny są silnie i szybko rosną. Wysiewałam m.in. : esklep.legutko/com/pl/domowy-ogrod/2334-nasturcja-niska-nightday.html

olga83
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:37 pm

Re: Ogródek

Post autor: olga83 »

To super. Czasami kiepskie nasiona zupełnie nie kiełkują. Teraz tylko musisz uchronić swoje rośliny przed ślimakami. To prawdziwa plaga, a ślimaki w jedną noc potrafią zjeść niemal wszystko. Sięgnij po ten preparat ogrodniczy/com/preparaty-na-slimaki/slimakol-1kg-substral - wydajny i skuteczny. Bez problemu pozbędziesz się ślimaków.

andromeda
Posty: 701
Rejestracja: wt lis 24, 2020 12:02 pm

Re: Ogródek

Post autor: andromeda »

Mam fajny ogródek domowych roślin, można powiedzieć że to już mała dżungla ale i tak idę do M1 na kiermasz roślin, donic i akcesoriów bo po prostu uwielbiam rośliny i kwiaty w domu i ogrodzie

siska33
Posty: 775
Rejestracja: śr mar 10, 2021 3:54 pm

Re: Ogródek

Post autor: siska33 »

Ja u mnie na ogrodzie muszę mieć parasol bo jednak słońce często mi przeszkadza w wypoczynku i do tego też jak pada to nie mogę się schronić choćby na chwilę. Tutaj gardenspace/pl/parasole-ogrodowe widziałam ofertę na parasole stylowe, coś takiego chyba zamówię.

kasiula
Posty: 332
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:30 am

Re: Ogródek

Post autor: kasiula »

Jak coś, to ostatnio skorzystałam z oferty polskieziarno/pl/sklep/ Mają tam nasiona różnego rodzaju. Świetna jakość i przystępna cena. Warto sobie sprawdzić.

alicja
Posty: 230
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:44 pm

Re: Ogródek

Post autor: alicja »

Ja już planuję wiosenne prace w ogrodzie. Zainspirował mnie do tego ten artykuł https://domzikely.pl/blog/jak-zaprojekt ... zed-domem/ Chcę miec w końcu ogród z prawdziwego zdarzenia a nie samą trawę :)

kasiunia
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:21 pm

Re: Ogródek

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że każdy kto jest szczęśliwym posiadaczem domu marzy także o ogródku (mniejszym bądź większym). Każdy ogród , aby wyglądał dobrze wymaga pracy i pomysłowości ... oraz wody. Co powiecie na
pompy głębinowe włoskie ? Oczywiście wcześniej trzeba mieć studnię w której będzie woda. Najlepiej do jej wybudowania zatrudnić firmę , która znajdzie wodę i zrealizuje nasze marzenie o darmowej wodzie.

pixel
Posty: 136
Rejestracja: śr lis 18, 2020 3:13 pm

Re: Ogródek

Post autor: pixel »

A jak myślicie, czy :twisted: wędzenie na ciepło trzeba gdzieś zgłosić? Czy można po prostu w ogrodzie odpowiednią wędzarnię zrobić i nie będzie to złym pomysłem ? Chętnie to sprawdzę, bo jak wiadomo, każdy ma jakieś wskazówki, może warto to omówić?

kiki99
Posty: 320
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:02 pm

Re: Ogródek

Post autor: kiki99 »

Jeżeli masz ogród który chcesz piękne wykończyć to odwiedź witrynę tego producenta https://konarch.pl/kategoria/lawki/lawki-zeliwne/ Tam znajdziesz ławki, kosze, łańcuchy czy osłony na drzewa. Wszystko to wysokiej jakości i wielu ciekawych wzorach.

Kachna
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 11:46 pm

Re: Ogródek

Post autor: Kachna »

Ładny ogródek, to przede wszystkim ładne rośliny, oczywiście takie, które podobają się właścicielowi ogródka. Nie uważam, że trzeba kierować się opiniami sąsiadów. Dla mnie w ogródku najważniejsze są kwiaty i altanka z huśtawką. Dlatego wokół altanki najśliczniejsze są, moim zdaniem, rośliny pnące, które ładnie kwitną. Taka jest kobea. Można ją sobie samemu wyhodować, bez kupowania drogich sadzonek. Potrzeba do tego nasion plantet.pl https://plantet.pl/kobea-pnaca-biala-0-5g-nasiona Jest dość wymagająca, ale za to pięknie kwitnie i daje cień.
Obrazek

ODPOWIEDZ