Edukacja seksualna w szkole

barba

Edukacja seksualna w szkole

Post autor: barba »

Edukacja w tym temacie w szkole oficjalnie raczej nie istnieje. Niestety dzieci kształcą się same. Jak temu zapobiegać?

Golisz22

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: Golisz22 »

To smutna prawda, dzieci edukują się przez Internet, często zbierają złe doświadczenia, bo nie chcą być gorsze od innych dzieci, narażają się na problemy funkcjonowania w grupie i na problemy zdrowotne. Moim zdaniem nie powinno się tych tematów przed nimi ukrywać. Nie ma w tym nic wstydliwego. Młodzież przed inicjacją seksualna powinna znać takie pomoce jak zastosowanie lubrykantów gosense

Awatar użytkownika
stk

Post autor: stk »

Poszperam trochę w internecie na ten temat.
Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz.

kiki99

Post autor: kiki99 »

Jestem jak najbardziej za! nie wiem kto wymyslił te obostrzenia by nie uczyc dzieci podstaw wychowania seksualnego. Teraz moje dziecko idzie do szkoły i będę sama je tego uczyć. Na stronie jaką jest taniaksiazka/pl/wydawnictwo/wsip znalazłam wiele podręczników które mogą się przydać.

pamira

Post autor: pamira »

Aż mnie zatkało, jak zobaczyłam ten temat na forum :D . Wydaje mi sie, że raczej się go nie poucza. Moim zdaniem edukacja tego rodzaju powinna być rozwinięta, a nie, że my uczymy się o tym dopiero w średnich. Dziś dzieciaki szybciej dojrzewają. A ja teraz idę do policealnej, jak te nowaera/pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/rekrutacja warunki spełnię.

tamara

Post autor: tamara »

Oczywiście, że dzieci wiedzą więcej niż nam się wydaje. Lepiej, żebyśmy w pierwszej kolejności sami siebie doedukowali. Tutaj poradnikseksu/pl/pozycja-na-lyzeczke-co-to-jest-i-jak-wyglada-poznaj-rozne-warianty/ macie namiar na poradnik seksu. Jest tam wiele ciekawych i praktycznych artykułów, które mogą się okazać niezwykle przydatne.

wojtas

Post autor: wojtas »

Obawiam się edukacja seksualna w szkole może mieć obecnie dużo do życzenia. I ten obowiązek spadnie na rodziców. Ale podręczniki do szkoły trzeba dzieciom zapewnić zobaczcie tu https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html W tej księgarni bez problemu znajdziecie odpowiednie podręczniki, pomoce szkolne. To bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia z dobrymi cenami.

koleś

Post autor: koleś »

W sumie to częsty problem, że ona nie przebiega, jak powinna. Mówi się o podpaskach, tamponach, albo o tym, jak przebiega miesiączka w ciele kobiety, ale co to jest tabletka dzien po albo jak się można dodatkowo zabezpieczać poza prezerwatywami się nie mówi. To jest krzywdzące, bo wszystko powinno być omawiane.

andromeda

Post autor: andromeda »

Rzeczywiście edukacja seksualna u nas bardzo kuleje ale uważam że najwięcej powinno się mówić o antykoncepcji, tu https://antykoncepcjanamiare.pl/jak-roz ... koncepcji/ nawet opisali jak powinna taka rozmowa przebiegać z ginekologiem

ODPOWIEDZ