Edukacja seksualna w szkole

barba
Posty: 33
Rejestracja: śr lut 12, 2020 11:50 pm

Edukacja seksualna w szkole

Post autor: barba »

Edukacja w tym temacie w szkole oficjalnie raczej nie istnieje. Niestety dzieci kształcą się same. Jak temu zapobiegać?

Golisz22
Posty: 56
Rejestracja: czw lut 13, 2020 9:57 am

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: Golisz22 »

To smutna prawda, dzieci edukują się przez Internet, często zbierają złe doświadczenia, bo nie chcą być gorsze od innych dzieci, narażają się na problemy funkcjonowania w grupie i na problemy zdrowotne. Moim zdaniem nie powinno się tych tematów przed nimi ukrywać. Nie ma w tym nic wstydliwego. Młodzież przed inicjacją seksualna powinna znać takie pomoce jak zastosowanie lubrykantów gosense

Awatar użytkownika
stk
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 20, 2020 9:16 pm

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: stk »

Poszperam trochę w internecie na ten temat.
Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz.

kiki99
Posty: 117
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:02 pm

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: kiki99 »

Jestem jak najbardziej za! nie wiem kto wymyslił te obostrzenia by nie uczyc dzieci podstaw wychowania seksualnego. Teraz moje dziecko idzie do szkoły i będę sama je tego uczyć. Na stronie jaką jest taniaksiazka/pl/wydawnictwo/wsip znalazłam wiele podręczników które mogą się przydać.

pamira
Posty: 167
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:34 pm

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: pamira »

Aż mnie zatkało, jak zobaczyłam ten temat na forum :D . Wydaje mi sie, że raczej się go nie poucza. Moim zdaniem edukacja tego rodzaju powinna być rozwinięta, a nie, że my uczymy się o tym dopiero w średnich. Dziś dzieciaki szybciej dojrzewają. A ja teraz idę do policealnej, jak te nowaera/pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/rekrutacja warunki spełnię.

tamara
Posty: 151
Rejestracja: wt sty 28, 2020 1:03 am

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: tamara »

Oczywiście, że dzieci wiedzą więcej niż nam się wydaje. Lepiej, żebyśmy w pierwszej kolejności sami siebie doedukowali. Tutaj poradnikseksu/pl/pozycja-na-lyzeczke-co-to-jest-i-jak-wyglada-poznaj-rozne-warianty/ macie namiar na poradnik seksu. Jest tam wiele ciekawych i praktycznych artykułów, które mogą się okazać niezwykle przydatne.

wojtas
Posty: 168
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:07 am

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: wojtas »

Obawiam się edukacja seksualna w szkole może mieć obecnie dużo do życzenia. I ten obowiązek spadnie na rodziców. Ale podręczniki do szkoły trzeba dzieciom zapewnić zobaczcie tu https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html W tej księgarni bez problemu znajdziecie odpowiednie podręczniki, pomoce szkolne. To bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia z dobrymi cenami.

koleś
Posty: 129
Rejestracja: śr lis 18, 2020 3:17 pm

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: koleś »

W sumie to częsty problem, że ona nie przebiega, jak powinna. Mówi się o podpaskach, tamponach, albo o tym, jak przebiega miesiączka w ciele kobiety, ale co to jest tabletka dzien po albo jak się można dodatkowo zabezpieczać poza prezerwatywami się nie mówi. To jest krzywdzące, bo wszystko powinno być omawiane.

andromeda
Posty: 273
Rejestracja: wt lis 24, 2020 12:02 pm

Re: Edukacja seksualna w szkole

Post autor: andromeda »

Rzeczywiście edukacja seksualna u nas bardzo kuleje ale uważam że najwięcej powinno się mówić o antykoncepcji, tu https://antykoncepcjanamiare.pl/jak-roz ... koncepcji/ nawet opisali jak powinna taka rozmowa przebiegać z ginekologiem

ODPOWIEDZ