Potrzeby skóry w zależności od wieku

Potrzeby skóry w zależności od wieku

Kiedy trzeba zacząć dbać o skórę?

O skórę powinno się zacząć dbać już od 20 roku życia. Pomimo iż skóra wtedy wygląda młodo, to może to nie potrwać długo. Skóra w takim wieku nie wymaga dużej uwagi, ale warto już wtedy zacząć pielęgnację. Potrzeby skóry z wiekiem będą się zmieniać. Inne potrzeby są w wieku 20 a inne w 30,40 50 i wyżej. Skorzystaj także z pomocy specjalnych specyfików, jak np. Collagenics.

20 lat – jak dbać?

W wieku 20 lat skóra potrzebuje dobrego nawilżania. Powinno się zadać o dobry poziom nawilżania – to bardzo ważne. Warto też nakładać kremy z filtrami UV i to nie tylko gdy idziemy na plaże. Każdy kontakt skóry z promieniami słonecznymi powoduje uwalnianie się wolnych rodników. Kluczowym elementem jest oczywiście aktywność fizyczna i odpowiednie odżywianie. W przypadku osoby palącej papierosy skóra o wiele szybciej się starzeje. Tak samo jest w przypadku osób nadużywających alkoholu. Bliżej 30 lat mogą się też pokazać małe zmarszczki wokół oczu. Warto wtedy zainwestować w jakiś delikatny krem pod oczy.

30 lat – co teraz?

W tym wieku zwykle nawilżanie może okazać się zbyt słabe. Na pewno zaczną się pokazywać na twarzy widoczniejsze zmarszczki mimiczne. Można wtedy już sięgnąć po silniejsze środki przeciwzmarszczkowe. Następna ważna sprawa to złuszczanie. Dwa razy w tygodniu powinno się wykonywać peeling twarzy. Oczywiście reszta warunków na młodą skórę nadal obowiązują (takie jak: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, nawilżanie, kremy z filtrem UV).

40 lat wybiło

Ten wiek charakteryzuje się opadaniem owalu twarzy i potrzebuję mocniejszych działań. W wygładzaniu zmarszczek pomoże nam retinol – który jest pochodną witaminy A. Ważne jest aby skórę powoli do niego przyzwyczajać.Oprócz powierzchownego nawilżania, trzeba zadbać o nawilżenie głębokich warstw skóry. Pomocne do tego będą lipidy. Może też się pojawić trądzik różowaty. Nie można go mylić z trądzikiem młodzieńczym. wygląda on inaczej i inaczej trzeba z nim walczyć. W sklepach można znaleźć specjalne kosmetyki do walki z tym rodzajem trądziku.

50 lat

Na skórę w tym wieku pracujemy całe swoje życie. Niektórzy wygrywają dobre geny w loterii, niektórzy nie. Na stan skóry w tym wieku duży wpływ mają hormony podczas menopauzy. Warto próbować złagodzić ich wpływ na naszą skórę.

W każdym wieku trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie bogatej w tłuszcze nienasycone, owoce i warzywa i witaminę C. Nie można też zapominać o ruchu. Aktywność fizyczna wpływa dobrze na cały organizm, nie tylko na naszą skórę. Dobrze wpływa na samopoczucie , krążenie krwi itp. Trzeba tylko pamiętać, aby nie przesadzić z ćwiczeniami. Najlepiej wybrać się do trenera personalnego. Jeśli palisz to rzuć! Palenie szkodzi zdrowiu i bardzo szkodzi skórze. Skóra staje się szara i szybciej się starzeje. Nie chcesz tego. Podobnie jest z alkoholem. Jeśli będziesz go nadużywać to możesz wyglądać nawet 15/20 lat starzej. czy warto jest tak ryzykować? Jeśli nie jesteś pewna jakie kosmetyki powinnaś używać i co będzie dobre dla twojej skóry to można wybrać się na wizytę u kosmetyczki, która na pewno coś doradzi. Dodatkowo każdy nowy kosmetyk sprawdzaj na małym odcinku skóry, np. pod brodą. Upewnij się, że nie zareagujesz na niego źle lub nie dostaniesz alergii.

1 komentarz do wpisu “Potrzeby skóry w zależności od wieku”

Dodaj komentarz