Fakty i mity o pierwszym razie

Fakty i mity o pierwszym razie

Niestety wokół pierwszego razu krąży wiele mitów. Na pierwszy rzut oka wybór odpowiedniej metody antykoncepcji, seksualne pozycje wydają się być po prostu skomplikowane. Zanim więc zdecydujesz się na swój pierwszy raz, zdecydowanie będziesz miał co do tego mnóstwo pytań. Oczywiste jest to, że raczej nie spytasz się o wszystko swoich rodziców. Bez względu na to, gdzie będziesz szukasz porad, należy odróżniać fakty od mitów. Jeżeli posiądziesz odpowiednią wiedzę na ten temat, zdecydowanie będziesz dobrze przygotowany na swój pierwszy raz. Poniżej dowiesz się co jest prawną, a co kłamstwem, jeżeli chodzi o pierwszy raz.

W internecie czy w szkole można usłyszeć naprawdę sporo różnych historii na temat utraty dziewictwa. Warto pamiętać o tym, że niektóre z nich są po prostu nieprawdziwe. Informacje o pierwszym razie możemy bardzo szybko znaleźć w internecie, jednak nie zawsze jest to dobry sposób na znalezienie cennych rad co do tego tematu. Rozsądne podejście do takich tematów jest niezwykle ważne.

Obawa przed ciążą

Oczywiste jest to, że wielu nastolatków obawia się ciąży. Nic dziwnego, ponieważ są to zazwyczaj ludzie, którzy nie są gotowi finansowo i emocjonalnie wychowywać dziecka. Dlatego często możemy spotkać się z fałszywymi historiami, gdzie można zajść w ciążę nawet przez dotyk albo wodę na basenie. Takie legendy krążą wśród młodych osób tylko dlatego, żeby odciągnąć ich od pomysłu współżycia seksualnego. Warto więc znaleźć sprawdzone i rzetelne informacje o tym, jak kobieta może zajść w ciążę.

Stres przed pierwszym razem

Jest to nieodłączny element przy pierwszym stosunku seksualnym. Rzadko kto podchodzi do pierwszego zbliżenia na luzie. Warto jednak pamiętać o tym, że Twój partner albo partnerka czuje się bardzo podobnie. Czasami może wydawać się to niezręczne, jednak możesz się go zapytać, jak się czuje i jakie są jego odczucia co do waszego zbliżenia. Rozmawianie o swoich obawach może bardzo często dodać otuchy drugiej osobie. Jeżeli szukasz natomiast dobrej metody na rozładowanie napięcia, warto po prostu się bawić. W ten sposób skutecznie się zrelaksujecie. Jeżeli jednak w ostatniej chwili zmienisz zdanie, nie bój się powiedzieć “nie”. Decyzja o pierwszym razie musi być świadoma i przemyślana, inaczej będziesz po prostu tego żałować. Polecamy także zapoznać się z tymi informacjami na blogu sex shopu online https://sexactive.pl/

Niezręczne zbliżenie

Trzeba pamiętać o tym, że pierwszy raz będzie raczej przypominał niezręczne przybliżenie, gdzie kobieta, jak i mężczyzna raczej nie będą wiedzieli co właściwie należy teraz zrobić. Jest to czas na poznanie swojego ciała i swoich preferencji, dlatego nic dziwnego, jak będziecie czuli się po prostu niezręcznie. Nie warto więc wyobrażać sobie nie wiadomo jakiego seksu, ponieważ rzadko kiedy pierwszy stosunek jest tak naprawdę udany. Młodzi ludzie raczej nie skupiają się w takim momencie na oddaniu się przyjemności. Starają się oni nie popełnić żadnego błędu i udawać, że wie się wszystko na temat seksu.

Konieczne jest to, żeby ten pierwszy raz odbyć z zaufanym partnerem albo partnerką. Musicie sobie ufać, ponieważ inaczej stosunek będzie po prostu klęską. Dzięki temu, że będziesz w objęciach osoby, którą naprawdę kochasz i czujesz się przy niej bezpiecznie, będziesz odczuwać komfort podczas seksu. Inaczej nie warto się w ogóle za to zabierać. Pierwszy raz jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu chyba każdego człowieka. Raczej nie chcielibyśmy go wypierać z naszej głowy do końca życia.

Dodaj komentarz