Związek z obcokrajowcem – jak do tego podejść?

Związek z obcokrajowcem – jak do tego podejść?

Kobiety często wiążą się z obcokrajowcem. Powody tego są przeróżne i ciężko tutaj szukać reguły. Zdarza się, że związek z rodowitym partnerem jest dla kobiety niemożliwy. Wiąże się to z jakimś przeświadczeniem na temat rodaków i przykre wspomnienia z przeszłymi związkami. Czy to brak higieny, brak charakteru, niezaradność czy inne. W innych przypadkach jest to chęć poznawania nowych obyczajów, kultury i języka. W jeszcze innych jest to czysta ciekawość lub po prostu miłość – często zakochujemy się wbrew naszej woli.

Czy taki związek może się udać? Oczywiście, że tak. Taki związek może jak najbardziej mieć powodzenie, jednak należy mieć na uwadze kilka kluczowych kwestii i niedogodności z jakimi przyjdzie się na mierzyć.

Inna kultura

Pamiętaj, że obcokrajowiec z którym wiążesz przyszłość może mieć kompletnie inne obyczaje i kulturę. O ile kraje Europejskie są bardzo podobne kulturowo – tak kraje bardziej egzotyczne mogą kompletnie się od nas różnić. Np. w innych krajach egzotycznych może być wymagana akceptacja rodziny partnera. Jeżeli Cię nie zaakceptują to lojalność wobec rodziny z pewnością będzie większa. Często takie kultury są zamknięte na obcych.

Oczywiście nie musi to być regułą i rodzina partnera może okazać się otwarta i tolerancyjna. Wówczas będzie to niesamowita i niepowtarzalna na bezpośrednie poznanie obcej kultury i obyczajów. Wówczas takie życie wydaje się być świetne!

Bariera językowa

W takich związkach często problemem okazuje się być bariera językowa. Zanim poświęcisz się takiemu związkowi zastanów się, czy będziesz w stanie nauczyć się języka partnera. Albo oczywiście w drugą stronę. Niemożliwość swobodnego porozumiewania się jest ogromnym problemem i okazuje się być powodem wygaśnięcia wszelkich uczuć w takim związku.

Są to główne aspekty, które wymagają dobrego przemyślenia. Zastanów się nad nimi i pomyśl nad tym czy nie będzie to problem. Dodatkowo mamy dla Ciebie inne aspekty, które musisz omówić ze swoim obcokrajowym partnerem.

  • Miejsce zamieszkania – wspólnie zdecydujcie gdzie zamieszkanie, jeżeli planujecie wspólną przyszłość.
  • Nietolerancja – zastanówcie się czy nietolerancja spowodowana multikulturą będzie dla Was problemem. Nietolerancja będzie dla Was na początku dziennym dlatego musicie się na to przygotować.
  • Religia i dzieci – To również wymaga dokładnej analizy. Jeżeli Wasze religie się różnią i Wam to nie przeszkadza to koniecznie ustalcie w jakiej religii będą wychowywane Wasze dzieci, jeżeli oczywiście takie planujecie.

Więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule.

12 (+2 rating, 1 votes)
Loading...

Dodaj komentarz