Rozstanie z partnerem – jak sobie z tym poradzić?

Rozstanie z partnerem – jak sobie z tym poradzić?

Rozstanie z partnerem często okazuje się być trudnym i traumatycznym przeżyciem. Jeżeli jest to dla nas kompletnie nowa sytuacja to jej przeżyciu najczęściej towarzyszy nieopisany smutek, złość, gniew i nieraz wyrzuty sumienia. Zaczyna doskwierać nam samotność Jak sobie z tym poradzić, jak zająć się samym sobą i co tak naprawdę czeka nas w tym smutnym okresie?

Rozstania, zwłaszcza po wieloletnich związkach, przynoszą masę cierpienia. Składa się to na niezwykle trudny dla nas czas, który trzeba po prostu przeczekać. Jeżeli masz ochotę na coś konkretnego w tym okresie – po prostu to zrób! Jak to się mówi – czas goi rany, a my pomożemy Ci ten czas przetrwać!

Oczywiście rozstania dzielą się na te, które przebiegły w zgodzie i za porozumieniem obu stron, ale również na te – gdzie to właśnie jedna ze stron postanowiła skończyć związek. W takich przypadkach rady są inne i w zupełnie inny sposób powinniśmy sobie z nimi radzić

Gdy partner skończył związek

Jest to najgorsza forma zakończenia dla nas związku. Czujemy swojego rodzaju pustkę i ogromny, rozrywający smutek. Nic dziwnego, gdyż nadal obdarzamy byłego już partnera ogromnym uczuciem. Pojawia się depresja i całkowity brak motywacji. W jaki sposób powinniśmy radzić sobie w takiej sytuacji?

Odpowiedź prosta nie jest, ale jedno jest pewne – będzie lepiej. Bycie porzuconym odciska na sobie ogromny ślad – jednak jest to swojego rodzaju wartościowe przeżycie. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie, które może owocować na przyszłość. Pamiętaj, to właśnie trudne chwile kształtują nasz charakter. Takie chwile budują silną psychikę. A to, że będzie lepiej to tylko kwestia czasu.

Jak w takim przypadku radzić sobie z rozstaniem?

  • Przede wszystkim pogódź się z rzeczywistością. Nie licz na to, że partner w cudowny sposób zmieni zdanie. Takie są realia i trzeba się z nimi pogodzić. Błaganie partnera o powrót do związku jest poniżające i pogarszające godności człowieka.
  • Rób to na co masz ochotę! Jest to najważniejszy punkt każdego zerwania z partnerem. Jeżeli wcześniej z różnych powodów nie miałeś lub nie miałaś czasu na swoje pasje, marzenia i zainteresowania – teraz możesz to robić bez żadnych przeszkód! Staraj się cieszyć drobnymi rzeczami!
  • Zawieraj nowe znajomości! Rozstanie pozwala również na poznawanie nowych ludzi. Jeżeli lubisz to podróżuj i nie bój się rozmawiać z nieznajomymi. Nowe znajomości to potencjalna możliwość na nową miłość. Nigdy nie wiesz co przyniesie czas.

Co robić po wspólnym podjęciu decyzji o rozstaniu?

Jest to zdecydowanie bardziej łagodna forma rozstania. Rozstanie za porozumieniem pozwala łatwiej i pogodniej przeżyć okres po rozstaniu. Z reguły nie pojawia się depresja, ale wewnętrzny smutek dalej pozostaje. W końcu zakończyliśmy pewien etap w naszych życiach. Tutaj również istnieje kilka kluczowych rad, których należy rygorystycznie przestrzegać.

  • Nie uprawiaj seksu z byłym partnerem. Jest to niezwykle popularne w związkach zakończonych za porozumieniem. O ile kwestia friends with benefits może przynosić za sobą wiele korzyści – tak seks z byłym będzie tylko chwilą ulgą. Otrzymujemy chwile wrażenie bezpieczeństwa i powrotu do dawnych, dobrych dni. Dlatego za wszelką cenę musisz unikać takiego postępowania.
  • Nie tylko seksu z byłym należy unikać. Unikaj wszelkich kontaktów ze swoim byłym. Nawet jeżeli chcesz dalej utrzymywać kontakt z daną osobą – dajcie sobie trochę czasu. Pozwólcie się oswoić z nową sytuacją.
  • Staraj się nie myśleć. Unikaj wspominania tych dobrych jak i złych myśli. Musisz skutecznie wyrzucić partnera ze swojej głowy aby móc – w pełni sił pójść dalej przez życie. Jeżeli będziesz rozczulać się nad wydarzeniami z przeszłości – będziesz krzywdzić samą siebie.

Rozstanie a poczucie winy

Często przy każdym rozstaniu towarzyszy nam poczucie winy. Wmawiamy sobie, że nie byliśmy wystarczająco dobrzy dla partnera. Zaczynamy szukać własnych wad i powodów przez jakie do tego doszło. Takie myślenie jest oczywiście błędne i do niczego nie prowadzi. Ciężko stworzyć idealny związek, a ludzie się rozstają – to zupełnie normalne. Pomyśl o tym jak wielu ludzi jest na świecie i jak dużo osób mogłoby z Tobą stworzyć idealny związek. W swoim życiu spotkasz jeszcze wiele okazji do stworzenia czegoś lepszego z partnerem lub partnerką. Dlatego nie można żyć przeszłością i trzeba iść dalej – tak aby życie nie umknęło nam przed oczami!

Rozstanie to swoistego rodzaju lekcja życia, która zdecydowanie zbuduje i uodporni Twój charakter. Wykorzystaj to jako wolność i możliwość poznawania zupełnie nowych ludzi!

12 (+2 rating, 1 votes)
Loading...

Dodaj komentarz