Jak czerpać radość ze Świąt?

Jak czerpać radość ze Świąt?

Okres świąteczny Bożonarodzeniowy i Wielkanocny powinien być okresem radosnym, pełnym szczęścia i miłości. Powinniśmy spędzić go w gronie najbliższych, obdarowując się wzajemnie prezentami i razem spędzać czas. Jednak często tak się nie dzieje i podstawowe wartości świąt schodzą na boczny tor. Czemu tak się dzieje? Co jest tego powodem i jak sobie z tym radzić?

Smutny obowiązek

Dla wielu okres świąteczny kojarzy się tylko ze smutnym obowiązek wykonywania domowych porządków. O ile często bywa to kłopotem i utrapienie – o tyle kto chciałby spędzić Święta w brudzie? Nie zostawiaj świątecznych porządków na ostatnią chwilę! Sprzątaj systematycznie i po trochu tak, aby na moment przed świętami mieć już wszystko gotowe i odpoczywać – przygotowując się do tego niezwykłego okresu.  Dlatego warto o to zadbać i zacząć znacznie wcześniej! Zostawianie wielkich porządków na ostatnią chwilę prowadzi do chaosu i często kłótni między domownikami. Przy okazji ciesz się efektami jakie zyskałeś sprzątając mieszkanie, dom czy własny pokój. Uczucie czystości i świeżości daje niesamowitą satysfakcję i przyjemność!

Gorączka zakupów

Dotyczy to w szczególności Bożego Narodzenia. Przychodzi nam zmierzyć się z prezentami. Nie wiemy co kupić i jednocześnie nie mamy czasu biegać po sklepach. Dotyczy to również zakupów produktów, które znajdą się na Bożonarodzeniowym stole. Jak się za to prawidłowo zabrać? Tutaj również nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Jeżeli zrobisz zakupy wcześniej  – unikniesz ogromnych kolejek i na pewno dostaniesz to czego szukasz. Jeżeli decydujesz się na szukanie prezentów dla domowników – usiądź wcześniej i na spokojnie pomyśl czego możesz szukać. Zrób listę potencjalnych prezentów i pomyśl, gdzie możesz je znaleźć. Wówczas ustal plan – jakie sklepy odwiedzisz i w jakiej kolejności. Takie logistyczne podejście do sprawy znacznie ułatwi Ci życie i oszczędzi nerwów. I pamiętaj! Liczy się radość z wręczania prezentów!

Sztuczna atmosfera

Sztuczna, świąteczna atmosfera jest często utrapieniem dla wielu. Nic dziwnego, gdyż często widujemy część rodziny od świata – Wielkanocnego czy Bożonarodzeniowego. Jeżeli nie masz ochoty na odwiedzanie konkretnej części rodziny – po prostu tego nie rób! Nie ma nic gorszego niż sztuczne uśmiechy i nieszczere życzenia. Ciesz się świętami w gronie najbliższych – lub jeśli Ci to pasuje – w samotności.

Rutyna

Przygotowują się do świąt często pojawia się rutyna. Wyciągamy od wielu lat tą samą, sztuczną choinkę. Przygotowujemy te same potrawy i odwiedzamy tych samych członków rodziny. Nie ma w tym nic niezwykłego. Staje się to dla nas uciążliwe i przede wszystkim nudne. Jak temu zaradzić? Świetnym wyjściem jest ostatnio spędzenie świąt w gronie najbliższych np. w Zakopanem. Masa atrakcji i szczególny klimat na pewno pozwoli Ci poczuć magię świąt. Jeżeli do Twoich świąt wkradła się rutyna – szukaj nowych rozwiązań, które pozwolą znacznie odświeżyć ten niezwykły okres.

Spędzaj czas z najbliższą rodziną i to jej poświęć maksymalnie swoją uwagę. Liczy się bowiem radość i szczęście ze wspólnie spędzonego czasu. Wszystko inne jest tylko mniej lub bardziej potrzebnym dodatkiem. Pamiętaj o tym przy nadchodzących świętach Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych.

12 (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz