Bycie singlem – dlaczego mamy problemy ze stworzeniem związku?

Bycie singlem – dlaczego mamy problemy ze stworzeniem związku?

Wielu z nas ciągle boryka się ze swoimi problemami samotnie. Nie doświadczamy miłości, a tym bardziej życia w związku. Często ma to swoje konkretne powody, których nie do końca jesteśmy świadomi. Jeżeli cały czas jesteś singlem i chcesz to zmienić to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Dzięki niemu poznasz powody takiego stanu rzeczy jak i dowiesz się jak zmienić swoją rzeczywistość.

Zastanów się nad swoimi oczekiwaniami

Szukając drugiej połówki musisz przede wszystkim zatrzymać się i poznać swoje oczekiwania. Koniecznie zastanów się czego oczekujesz od drugiej połowy związku. Pomyśl nad tym jak według Ciebie powinna ona wyglądać i jakie cechy powinna mieć. Oczywiście wszystko sprowadzaj do rzeczywistości. Nie oczekuj zbyt wiele i nie kreuj niemożliwych postaci.

Wybredność

Wybredność to częsty powód do bycia singlem. Oczekujemy od partnera lub partnerki zbyt wiele lub wręcz kreujemy sobie w myślach postać idealną. Rzeczywistość bywa brutalna i każdy z nas ma swoje wady i zalety. Weź to pod uwagę i naucz się godzić z tym co masz. Ciesz się z małych rzeczy jak i ciesz z pozytywnych zalet drugiej połówki. Wówczas z pewnością zażegnasz problem bycia singlem.

Nie wszyscy są zajęci

Wbrew pozorom wiele atrakcyjnych osób jest singlami – z różnych powodów. Dlatego, gdy widzisz idealną dla siebie partnerkę lub idealnego partnera – nie bój się zagadać. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że to również singiel. Nie udało się? Nie ma powodu do załamań. Możesz próbować do woli, a na pewno poznasz w końcu idealną dla siebie parę.

Skupiaj się na innych

Zwracaj uwagę na ich problemy jak i osobowość. Odrzuć na chwilę własne problemy codziennego życia. Wybory i decyzje kreuj biorąc pod uwagę nie tylko siebie samego. To bardzo ważny aspekt w tworzeniu udanego i szczęśliwego związku. Naucz się obserwować i rozmawiać z innymi.

Kompromisy

O ile niezależność jest bardzo ważna – w związku bardzo często trzeba iść na kompromisy. Zdecydowanie powinieneś mieć to na uwadze. Dopuszczanie niektórych rzeczy w związku nie musi od razu wiązać się z utratą wolności. Ceń własną zależność, ale uszanuj również wymagania innych.

Brak czasu

Często, będąc singlem, w pełni oddajemy się pracy czy karierze zawodowej. Wówczas głównym celem staje się pogoń za pieniądzem i zapominamy o tak ważnym celu – jakim jest rodzina. Musisz znaleźć czas na szukanie partnera lub partnerki. Oczywiście wiąże się to również z poświęcaniem czasu i uwagi tej drugiej osobie. Czasami trzeba zrezygnować po części z własnych celów.

Nie jesteś gotowy

Oczywiście nie można się tutaj też śpieszyć. Nie ma sensu szukanie miłości na siłę. Jeżeli czujesz, że nie jesteś jeszcze gotowy – poczekaj. Miłość na pewno przyjdzie w odpowiednim czasie. Nawet nie zauważysz tego, jak to samo przyjdzie.

Dodaj komentarz